czwartek, 26 stycznia 2012

WŁOSY EMO!

Wikipedia i ich kpienie z EMO ! ;/

Ostatnio wyszukałam w wikipedi co to jest Emo, aby zobaczyć co oni o tej subkulturze myślą oto jest ich wypowiedź:


Emo -  dwuznaczny termin slangowy używany do opisania lub w odniesieniu do mody, stylu i postawy połączonej z muzyką post hardcorepop punk, a także metalcore. Emo może również opisywać muzykę emo lub ogólnie stan emocjonalny ("czuć się jak emo"). Jest również (czasami niepochlebnie) używane w stosunku do kogoś ubierającego się jako stereotypowy emo lub kogoś ogólnie, we własnym mniemaniu, nieprzystosowanego do realiów świata.   - Z tym się akurat zgodzę...


Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie – czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji nawiązują do światopoglądu straight edge, jednak nie zawsze się z nim utożsamiają. Ruch emo zawiera pewne cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, takie jak akcentowanie uczuć i emocji, nastawienie na przeżycia wewnętrzne, indywidualizm a zwłaszcza werteryzm, jednak nie nawiązuje do niego w żaden sposób.


To co zaznaczyłam na czerwono to kłamstwo... Emo nie są żadnymi przestępcami i nie wszyscy zażywają jakieś środki odurzające ; //


Moim zdaniem nie powinni pisać takich bzdur to jest tylko jeden błąd, który wyznaczyłam a jest ich więcej!! Wejdźcie i sprawdźcie!


http://pl.wikipedia.org/wiki/Emo_(slang)
POZDRAWIAM : *piątek, 6 stycznia 2012

Augusta gone = odzyskać córkę

Bardzo fajny film.
Polecam ; )


 Film opowiada historię Augusty (Mika Boorem), nastolatki która właśnie wchodzi w okres młodzieńczego buntu. Matka, Martha (Sharon Lawrence) i brat Jack z przerażeniem patrzą na zmiany, jakie zachodzą w życiu młodej Augusty. Uczucia gniewu i nienawiści wobec samej siebie prowadzą do zmian, które powoli stają się czymś więcej niż typowy bunt dorastającej dziewczyny. Zaczyna się od narkotyków, dochodzi alkohol, wszystko to prowadzi do tego, że Augusta kończy "na ulicy". Rodzice, za radą wychowawcy, wysyłają dziewczynę do usytuowanego na odludziu obozu dla trudnej młodzieży. Szybko okazuje się jednak, że z Augustą nie dają sobie rady nawet doświadczeni wychowawcy. Matka zaczyna zdawać sobie sprawę, że chyba nie ma już żadnej nadziei na zmianę postępowania córki.


Kilka zdjęć ; )


x


czwartek, 5 stycznia 2012

Kocham was ; *

Ja wracam do pisania tego bloga patrze, a tu 7228 wyświetleń.
Łoj! Staraliście się :)
Myślę nad czymś wyjątkowym dla was ; )
Jutro coś napiszę ; )
A dzisiaj pioseneczka.